Як правильно доглядати кашемірове пальто

Кашемірове пальто – візитна картка жіночого гардеробу. Як і будь-яка річ, пальто від українського виробника вимагає належного догляду. Однак не багато дівчат сильні у питанні догляду за верхнім одягом.

Перше, що треба зробити, принісши обновку додому, це вивчити інформацію на ярликах. Саме тут криються секрети догляду. У 99% випадків ви побачите рекомендацію: тільки сухе прання. Порушувати пораду виробника дуже ризиковано. Тому за пранням – у хімчистку.

Візьміть за правило здавати верхній одяг на чистку перед початком сезону. У процесі навіть найакуратнішого носіння на тканині з'являються недосконалості. Наприклад, нашою шкірою виділяються жири, які можуть забруднити виріб. Особливо вразливі місця – комір та манжети. Втім, подолати локальні проблеми пальта можна власноруч.

 

Топ-3 хитрощі домашнього догляду

Улюблене пальто з кашеміру може втратити вигляд нової речі через дрібниці. 3 головні пальтові проблеми легко вирішити самотужки:

  1. Кавові, винні, чорнильні плями
  • Якщо пляма критична (на видному місці), а вологе чищення під забороною – не найкращий час для експериментів, зверніться до фахівців.
  • Якщо пляма поставлена ​​рідиною – негайно притисніть суху серветку для вбирання вологи. В ідеалі беріть мікрофібру, адже вона славиться поглинаючими властивостями. Терти пальто суворо заборонено!
  • Якщо пляма знаходиться в малопомітному місці, можна спробувати видалити його засобом для виведення плям вовняних тканин. Нанесіть на пляму невелику кількість спецзасобу, обережно промокніть м'якою тканиною. Чи не терти!
  1. Шерсть, пил, дрібні частинки
  • Для позбавлення від вовни, волосків, дрібного бруду з кашемірового пальта, використовуйте ролик-липучку. Він дешевий, повільно витрачається, а головне – пару рухів та пальто як нове!
  1. Опади
  • Тканина кашемір чутлива до вогкості та бруду. Після приходу додому, якщо потрапили під дощ чи сніг, важливо струсити краплі з верхнього одягу м'якою щіткою, наприклад, гумовою.
  • Промокли до ниточки? Пальто треба добре висушити. Для цього беруть махровий рушник, стелять підлогу. Зверху кладуть вовняне вбрання. Через час рушник вбере в себе вологу. Коли пальто підсушиться - повісьте його на плічка. Переконайтеся, що вона не дуже волога, адже під вагою води вовняне жіноче пальто може розтягнутися.
  • Перед тим, як сховати демісезонне пальто або зимове пальто в шафу, переконайтеся, що воно повністю висохло. Сушіння на батареї, поруч із обігрівачем або під прямим сонячним промінням забороняється. Лише кімнатна температура.

Ще один бич шанувальників кашемірового одягу – катишки. Рано чи пізно вони з'являються на будь-якому атрибуті гардеробу через великий відсоток натуральної вовни у складі. Будь ласка, не намагайтеся відривати котушки пальцями від такої ніжної тканини. Скористайтеся машинкою для катишок, що делікатно справляється з цим завданням. Її ж вигадали не дарма?

 

Топ-3 рекомендації щодо зберігання

Три лайфхаки зі зберігання пальто з вовни забезпечать охайний зовнішній вигляд виробу після активного сезону експлуатації:

  1. Завжди вішайте пальто на широкі плічка - річ не деформується.
  2. Тісна шафа це не найкраще місце для зберігання верхнього одягу. Ідеальний мікроклімат: прохолодне, темне приміщення, що провітрюється. Сховати пальто в ящики та валізи – погана ідея. Де б не висів верхній одяг, зберігати його потрібно в спеціальному тканинному чохлі.
  3. Стильне пальто з кашеміру це ласий шматочок для молі. Подбайте про те, щоб їхнє побачення не відбулося.
     

Топ-3 секрети шкарпетки пальто

Що може бути складного в носінні верхнього одягу? Дорогу і гарну річ треба берегти, а отже, ці таємні знання стануть вам у пригоді:

  1. По можливості надягайте одне й те саме пальто через день, дайте одягу відпочинок. Натуральні волокна розправляються та повертаються в первісний вигляд. Пам'ятайте: щоденне носіння пальта – щоденні механічні пошкодження.
  2. Кашемір добре вбирає запахи. Якщо ви не бажаєте, щоб весняно-осіннє пальто пахло всім арсеналом вашої парфумерії, стежте, щоб аромати не потрапляли на тканину. Більш того, дезодоранти та парфуми можуть знебарвити матеріал.
  3. Дивно, але факт: дотик шерсті з натуральною замшею та шкірою можуть вплинути на передчасну появу катишок. Втім, катиші неминучі, адже від тертя ворсинки кашеміру збиваються у кульки. Особливо сприйнятлива до тертя внутрішня частина рукавів та місце біля сумки. Щоб зберегти акуратний вигляд, вироби постарайтеся не спертися руками на поверхню, уникати контакту з ременями і поясами з різними пряжками.

 

Гарне пальто? Треба погладити!

Коли є сучасна праска, вас не повинно турбувати питання як погладити кашемірове пальто. Просто дотримуйтесь простих маніпуляцій:

  1. Виставте температурний режим, вказаний на бирці.
  2. Розкладіть річ виворітною стороною вгору на дошці для прасування. Пройдіться праскою за виворотом: використовуйте марлю як захисний шар або увімкніть функцію відпарювання. При прасуванні приділіть увагу швам.
  3. Прогладьте кишені, попередньо вивернувши їх. Після – заправте.
  4. Пройдіть праскою по вивернутих рукавах. Зручно використовувати малу прасувальну дошку. Слідкуйте, щоб місце ліктьового згину стало рівним.
  5. Прасуйте плечі, комір і лацкан.
  6. Дочекайтеся, коли пальто охолоне, і повісьте на широкі плічка.

Тепер дорогу річ ви можете підтримувати в чистоті та безпеці самостійно. А стильне пальто з кашеміру радуватиме вас ще багато сезонів!